Enstrümanlar

Enstrümanlar

Minimal invaziv cerrahi için insan elinden ilham alan ve daha fazla hareket kabiliyetine sahip enstrümanlar hekimin ulaşmak istediği tüm noktalara ulaşmasını sağlıyor ve el titremelerini ortadan kaldırıyor.
Robotik cerrahide bilek hareketlerine sahip ve 540 derece dönebilen enstrümanlar kullanılmaktadır. Bu enstrümanlar sayesinde cerrah, kendi eliyle ulaşamayacağı dar alanlarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Üç boyutlu ve 16 kat büyütülerek elde edilen gerçek görüntü sayesinde, özellikle kanser hastalarında tümörün hassasiyetle temizlenebilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca ameliyatın kapalı yöntem ile uygulanmasından dolayı daha küçük kesi yapılmakta ve hastalara daha az yara izi ile kozmetik avantaj da sağlamaktadır. Yapılan kesilerin her biri 1 cm’ den küçük (8 mm) olmasından dolayı hasta çok daha kısa sürede iyileşmekte ve kısa sürede ayağa kalkarak sosyal yaşamına dönmektedir. Minimal invaziv olmasından dolayı enfeksiyon riski de ciddi derecede azalmaktadır.

Force Bipolar

Force Bipolar, da Vinci bipolar kavrayıcıların yeni neslini temsil eder. Yeni tasarım, tek bir cihazda iki kavrama gücünü birleştiren DualGrip teknolojisine sahiptir ve ameliyat sırasında zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilecek cihaz verimliliğini sağlamaya yardımcı olur.

0 +
robotik cerrahi sistemiyle
0 +
ülkede
0 m+
ameliyat gerçekleştirildi